O basenie

Pływalnia Miejska „Garwolanka” to nowoczesny obiekt sportowo-rekreacyjny. Miejsce wypoczynku i relaksu, a także przestrzeń dla tych, którzy cenią sobie aktywność fizyczną.  Na ponad 2400 metrów kwadratowych wśród wielu atrakcji każdy znajdzie coś dla siebie.

„Garwolanka” to doskonałe miejsce do zabawy, wyczynów sportowych oraz relaksu. W przyjaznym i gustownym otoczeniu można doświadczyć emocji szybkiego i zakręconego zjazdu, poddać się kojącemu działaniu ciepła i energii wody, poprawić swoją kondycję fizyczną.

IMG_5517

Cały obiekt oraz jego funkcjonowanie zostały zaprojektowane z myślą o tym, by ludzie w każdym wieku mogli czerpać satysfakcję ze sportu, jako sposobu na dobrą zabawę i utrzymanie dobrej kondycji.

BEZPIECZEŃSTWO

Pływalnia Miejska „Garwolanka” zapewnia swoim klientom poczucie bezpieczeństwa i miłą obsługę. Specjalnie przeszkoleni ratownicy czuwają nad wszystkimi osobami przebywających na basenie. Doświadczeni trenerzy i instruktorzy uczą i pomagają w doskonaleniu umiejętności sportowych. Pracownicy obiektu są zawsze gotowi udzielić wszelkich informacji lub jakiejkolwiek pomocy. O utrzymanie najwyższego standardu czystości wody basenowej dba w pełni zautomatyzowany system jej uzdatniania oparty na podchlorynie sodu i promieniach UV.

SIŁOWNIA, FITNESS I AEROBIK

Na parterze budynku znajdują się pomieszczenia siłowni oraz sala do aerobiku i fitnessu. Przestrzeń siłowni (ponad 150 m kw.) wyposażono w nowoczesne urządzenia do treningu: bieżnie, rowery, orbitreki, wiosła, stepery oraz sprzęt siłowy na każdą partię mięśni. Sala do fitnessu posiada specjalną sportową podłogę amortyzującą wstrząsy w celu zminimalizowania ryzyka kontuzji lub upadku. Dzięki ogromnym lustrom i dobranemu oświetleniu można dokładnie obserwować wykonywany ruch i korygować ewentualne błędy. Obie sale są klimatyzowane. Dla zagwarantowania maksymalnego komfortu ćwiczeń zostały wyposażone również w nowoczesny sprzęt grający umożliwiający naukę tańca, gimnastyki, aerobiku i wszelkich innych form ruchu związanych z muzyką.

Doświadczeni instruktorzy zatroszczą się o możliwość realizacji indywidualnych celów treningowych każdego uczestnika spotkania, zarówno osób debiutujących na siłowni, jak i zaawansowanych w treningach. W przyjaznej atmosferze i estetycznym otoczeniu wysiłek stanie się czystą przyjemnością, a pomoc i opieka instruktorów będą dodatkową motywacją do ćwiczeń.

BASEN SPORTOWY

Basen sportowy o wymiarach 25 m na 12,5 m wyposażony jest w 6 torów o szerokość 2 m. Głębokość niecki jest zróżnicowana i wynosi od 1,35 m do 1,80 m. Basen jest przystosowany do korzystania przez osoby niepełnosprawne.

Oznakowanie basenu zgodne z wymogami Polskiego Związku Pływackiego i wyposażenie go w elektroniczny pomiar czasu dla pływaków oraz trybuny, które pomieszczą około 150 osób, pozwala na organizację i rozgrywanie zawodów sportowych o zasięgu miejskim, powiatowym, a nawet wojewódzkim. Basen spełnia też wytyczne FINA (Światowej Federacji Pływackiej).

SAUNY

Doskonały relaks umysłu i ciała zapewnia korzystanie z sauny.  W obiekcie możliwe jest korzystanie z sauny parowej i fińskiej sauny suchej. W saunie suchej jest ekstremalnie gorąco. Panuje tam temperatura bliska 100 st. C. Niska wilgotność powietrza sprawia jednak, że nie odczuwa się tak wysokiej temperatury. W saunie parowej tzw. rzymskiej panuje około 50 st. C, jednak wysoka wilgotność powietrza powoduje, że odczuwalność temperatury zwiększa się nawet o 100%. W saunie suchej jednocześnie może przebywać maksymalnie 8 osób, w parowej 4.

Obok saun znajduje się hol odpoczynku z wygodnymi fotelami i leżankami oraz brodzikami do zanurzania stóp.

Untitled-1

STREFA REKREACYJNA

W części rekreacyjnej „Garwolanki” na miłośników wodnej rekreacji czeka wiele atrakcji. Osoby uczące się pływać mogą ćwiczyć swoje umiejętności w basenie do nauki pływania, którego głębokość wynosi od 1 do 1, 20 m. Do wodnych zabaw przeznaczony jest basen rekreacyjny o nieregularnym kształcie. Woda w nim sięga na wysokość 1 m. Basen został wyposażony w dysze masażu podwodnego, (1 stację masażu dennego, 2 stacje masażu ściennego), rwącą rzekę, bicze wodne, tryskacze o szerokiej koronie oraz leżanki podwodne z masażem powietrznym. Dodatkowymi atrakcjami są także trzy wanny jacuzzi oraz 60 metrowej długości zjeżdżalnia.

rekreacyjna

Na drugim piętrze budynku znajduje się sala konferencyjna z zapleczem kuchennym.

Logo

GARWOLANKA-logo