Joga w twoim domu

Zostajemy w domu, ale jesteśmy aktywni! Zapraszamy Was na wirtualne zajęcia jogi. Justyna Ochnik, certyfikowana nauczycielka jogi, która miała zacząć prowadzić u nas zajęcia dokładnie w dniu, w którym musieliśmy zamknąć naszą pływalnię, zaprasza Was na matę. Powodzenia

JOGA W TWOIM DOMU

– Biorąc pod uwagę okoliczności, postanowiłam nagrać lekcje jogi na YouTube i je wam udostępnić. Przyznam szczerze, że realizowanie tego projektu przyniosło mi wielką radość; myśl, że mogę się z wami dalej dzielić moją wielką pasją i zachęcić do kontynuowani praktyki jogi. Z dugjej strony jako certfikowana nauczycielka z wieloletnim doswiadczeniem, zastanawiałam się: Czy sens i sedno praktyki może również przejść przez lekcję internetową? Czy zdołam, przekazać nie majac z wami pezpośredniego kontaktu, w sposób autentyczny, atmosferę mojej parktyki? To były pytania, które sobie zadałam. W końcu zdecydowałam się na tę nową przygodę, ponieważ wierzę, że dla tych, którzy tego chcą, wciąż jest piękne i ważne, aby dalej ćwiczyć razem i że jeszcze bardziej cenne jest nauczenie się bycia w tej chwili, która mimo wszystko tak wiele nas uczy.   

Zapraszam do wspólnej praktyki i proszę nie zapominajcie o podstawach:

1. Głębokim, powolnym i spokojnym oddech (nie wstrzymujemy nigdy oddechu)
2. Koncenowaniu się tylko na chwili obecnej (wygospodarujcie sobie ten czas) 
3. Słuchaniu i obserwowaniu oddechu i własego ciała (to klucz do zdrowej praktyki)
4. Robieniu tylko tego na co w obecym momencie jesteści w stanie (nie siłujcie się, nie musicie nic nikomu udowadniać)
5. Uczenia się akceptacji, cierpliwości i szacunku do własnego ciała ( kochajcie siebie takimi jakimi jesteście)
6. Uczenia się wytrwałości w czasie praktyki a pod koniec lekcji ucznia się ” całkowitego oddania” i głębokiego odpoczynku, który jest bardzo ważny. (poruszę ten temat na przyszłych zajęciach internetowych)
7. Uśmiechajcie się (joga to radość i pozytywizm)  

Widzimy się na macie  
NAMASTE  
Justyna Ochnik