Lato w mieście

Lato i wakacje zbliżają się wielkimi krokami. To upragniony czas wypoczynku dla dzieci. Centrum Sportu i Kultury w ofercie wakacyjnej stawia na rozwój i docenienie tego, co mamy na wyciągnięcie ręki. Będą m.in. warsztaty, wycieczki oraz ciekawe filmy.

Znowu są wakacje! Tak bardzo wyczekiwane, tak bardzo upragnione. W czasie gdy nie ma szkoły i regularnych zajęć, warto rozwijać swoje zainteresowania oraz poznawać ciekawe miejsca. Idąc tym tropem powstała oferta dla dzieci, w której każdy znajdzie coś dla siebie.

Tu jest ciekawie!

Trzy proponowane wycieczki wcale nie będą dalekie, co wcale nie oznacza tego, że nie będzie ekscytująco. Na dzień dobry – 4 lipca – Teatr Muzyczny Roma i wizyta w muzeum. „Delfin Głębinek” to historia dzielnego Głębinka opowiadająca o sile ducha i podążaniu za marzeniami, to także interaktywna bajka muzyczna, angażująca młodych widzów w akcję sceniczną, oferująca przepiękną muzykę i wpadające w ucho, niezapomniane przeboje. Drugim elementem wycieczki będzie wizyta w Muzeum Domków Lalek, Gier i Zabawek na Starówce. Jest to ciągle mało znane miejsce, a zobaczyć w nim można naprawdę urocze rzeczy.

Druga wyprawa – 11 lipca – będzie miała sporo walorów przyrodniczych. Fani dinozaurów będą usatysfakcjonowani. Niedaleko Trojanowa istnieje Dolina Dinozaurów. Oprócz zwiedzania parku z przewodnikiem, podczas którego uczestnicy spotykają się z prehistorycznymi istotami ustawionymi w porządku chronologicznym w ten sposób, aby każda era miała swojego przedstawiciela, będzie możliwość zobaczenia ich w naturalnym środowisku, zapoznania się z miejscem i czasem występowania oraz zwyczajami. Dodatkowo w ofercie wycieczki warsztaty kreatywne oraz plac zabaw pełen niesamowitych atrakcji.

Na ostatnią wyprawę CSiK proponuje Twierdzę Modlin. 18 lipca będzie zwiedzanie historycznej twierdzy, dzieci poznają historię białej niedźwiedzicy Baśki murmańskiej, wezmą udział w zawodach sportowych, odwiedzą Muzeum Kampanii Wrześniowej, a na końcu zjedzą kiełbaskę z ogniska.

Cena wycieczek obejmuje dojazd, bilety wstępu, atrakcje na miejscu i ubezpieczenie uczestników. Koszt wyjazdu do Warszawy to 140 zł. Koszt drugiej wycieczki to 100 zł (w tym obiad), koszt trzeciej 150 zł.

Tu jest aktywnie!

Do pełnego i prawidłowego rozwoju dziecka potrzebna jest spora dawka ruchu. Pływanie to jedna z dziedzin, która przynosi różnorodne korzyści dla ciała: wzmacnia mięśnie, wzmacnia układ krwionośny, poprawia wydolność płuc, koryguje wady postawy. Pływanie w końcu to także satysfakcja i przyjemność. Pod koniec lipca rusza Wakacyjna Szkoła Pływania na Pływalni Miejskiej „Garwolanka”. Podczas zajęć w małych grupach będzie można nauczyć się pływać od podstaw lub szlifować zdobyte dotychczas umiejętności. Zajęcia odbywać się będą we wtorki i czwartki. Szczegółowe informacje pod numerem telefonu: 797 807 882

Tu jest twórczo!

Jak co roku w wakacje młodych i dorosłych zaprasza pracownia ceramiki. Można lepić, ugniatać, walcować, a także toczyć na kole. Praktyka pokazuje, że wyobraźnia dzieci nie ma granic, a z materiału takiego jak glina w pracowni powstają nie tylko figurki, naczynia i zawieszki, ale także modele pływalni, kopalni, a nawet plansze do szachów. Zajęcia dla dzieci będą odbywały się we wtorki i środy w dwóch grupach. Grupa pierwsza od 9:30 do 10:45, grupa druga od 11:00 do 12:15. Koszt jednego spotkania to 25 zł. Liczba miejsc ograniczona.

Tu jest kreatywnie!

W lipcowe czwartki warto zarezerwować sobie przedpołudniowy czas, by wziąć udział w warsztatach. 3 godzinny blok zajęć dla dzieci w wieku od 6 do 11 lat odbywać się będzie w sali konferencyjnej domu kultury. Uczestnictwo w zajęciach to koszt 30 zł od dziecka od jednego spotkania. 6 lipca odbędą się warsztaty muzyczno-rytmiczne z Mariuszem Kozickim, 13 lipca warsztaty graficzno-plastyczne z Michałem Matusiakiem, 20 lipca warsztaty ruchowo-logopedyczne z Marleną Boryń oraz 27 lipca warsztaty tworzenia notatek wizualnych z Alicją Soszką. Każde ze spotkań nastawione jest na rozwój poznawczy dzieci, wzmocnienie ich kompetencji i rozbudzenie wyobraźni. Maksymalna liczebność grupy to 20 osób.

Tu są emocje!

Kino Wilga nigdy nie zawodzi młodych widzów. Wakacje są czasem, gdy grane są filmy i bajki, które cieszą się ogromnym zainteresowaniem. W poniedziałki w kinie obowiązują specjalne zniżki. Podczas każdego seansu otwarty jest sklepik. Rozrywka na najwyższym poziomie obrazu, dźwięku i przeżyć gwarantowana! W lipcu odbędą się projekcje następujących tytułów: „Rysiek Superwróbel”, „Spider-man: poprzez multiwersum”, premierowo „Miracolous: biedronka i czarny kot” (film), „Transformers. Przebudzenie bestii”, „Najlepsze urodziny królika Karola”, „Indiana Jones i artefakt przeznaczenia” oraz „Miss Kraken. Ruby Gillman”. Godziny seansów dostępne w zakładce KINO.

Tu jest dźwięcznie!

W wakacyjnej ofercie także nauka gry na instrumentach klawiszowych. Od 12 lipca do 31 sierpnia w środy, czwartki lub piątki podczas zajęć indywidualnych maestro Julian Czaporowski ćwiczy młodych adeptów muzyki na pianinie lub akordeonie. Koszt 45 minutowej lekcji to 20 zł. Zapisy pod numerem telefonu 668377768.

Centrum Sportu i Kultury zaprasza do wspólnego spędzenia czasu!

Uwaga! Na wycieczki, warsztaty i ceramikę obowiązują zapisy w sekretariacie, telefonicznie (25) 6822051 lub na adres sekretariat@csik.garwolin.pl O udziale w zajęciach/wycieczkach decyduje kolejność zgłoszeń oraz wniesienie opłaty. CSiK apeluje o przemyślane decyzje. Zwroty nie będą przyjmowane. Opłaty można dokonać w sekretariacie lub na podany na stronie numer konta (przelewem na konto (imię i nazwisko uczestnika oraz nazwa zajęć/wycieczka).