Świętuj z nami Dzień Dziecka

To już jutro! Wielkie święto wszystkich dzieci. Co można im podarować? Wspólnie spędzony czas! Jeśli nie macie pomysłu, Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie spieszy z pomocą.

Jest coś dla miłośników filmów Disneya, coś dla wielbicieli aktywności fizycznej i nietuzinkowa propozycja spotkania ze sztuką. A ponieważ świętowanie Dnia Dziecka będzie trwało dłużej niż jeden dzień, nie trzeba ograniczać się w wyborze.

Pływanie za 7 zł!

Do aktywnego spędzenia wyjątkowego święta zachęca Pływalnia Miejska „Garwolanka”. 1 czerwca dla wszystkich dzieci oraz młodzieży uczącej się (w tym także studentów do 26. roku życia) bilet wstępu na basen będzie kosztował 7 zł (po przekroczeniu regulaminowego czasu 1,15 h naliczanie minutowe zgodne z cennikiem). Po tak długiej przerwie zabawa w wodzie na pewno dostarczy wszystkim wielu radości. „Garwolanka” dysponuje wieloma atrakcjami wodnymi – rwącą rzeką, wannami jacuzzi oraz uwielbianą przez dzieci zjeżdżalnią.

Kino Wilga podniesie na duchu

„Co w duszy gra” to familijna animowana produkcja Disneya, która na koncie ma 2 Oscary za najlepszą muzykę oryginalną oraz najlepszy długometrażowy film animowany . W filmie śledzimy losy Joe Gardnera, który prowadzi zespół muzyczny w gimnazjum. Jego prawdziwą pasją jest jednak jazz. Joe przeżywa kryzys, jaki jest udziałem wszystkich artystów. Coraz wyraźniej dostrzega, że marzenie jego życia, by być muzykiem jazzowym, nie spełni się i dlatego zadaje sobie pytania „Po co tu jestem? Jaki jest cel mojego życia?”. Joe jest uosobieniem tych pytań. Ale nadchodzi moment, kiedy Joe stwierdza, że jego marzenie może być w zasięgu ręki. Przez jedno nieoczekiwane zdarzenie trafia do fantastycznego miejsca, gdzie zostaje zmuszony, by ponownie zastanowić się nad tym, co to znaczy mieć duszę. Tam spotyka, a ostatecznie również zaprzyjaźnia się z 22 – duszą, która uważa, że życie na Ziemi nie toczy się tak, jak powinno.” Film można obejrzeć w Kinie Wilga jeszcze 31 maja i 1 czerwca o godzinie 13:00 i 15:30.

„Jasnowidzę” w CSiK

W tym roku z okazji Dnia Dziecka Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie przygotowało aż dwie wystawy. Już od 1 czerwca w holu budynku przy ul. Nadwodnej 1 będzie można oglądać wystawę  Jasnowidzę II, podsumowująca drugą edycję konkursu Jasnowidzę 2016. W jej skład wchodzą reprodukcje 55 ilustracji z najciekawszych przesłanych na konkurs projektów. Są to prace grafików z Chin, Czech, Japonii, Polski, Słowacji, Słowenii, USA, Turcji i Wielkiej Brytanii. Łączy je wysoka jakość artystyczna i poważne podejście do młodego odbiorcy, ale też poczucie humoru i dziecięce spojrzenie na świat. Wystawa jest własnością Wydawnictwa Dwie Siostry. Wystawa będzie prezentowana do końca czerwca. Wstęp bezpłatny.

Horror w Galerii Kotłownia

Już 4 czerwca o godzinie 18:00 w Galerii Kotłownia przed publicznością otworzą się nowe światy. Prezentowana ekspozycja to ukłon w stronę najmłodszych z okazji nadchodzącego Dnia Dziecka. Prace Emilii Dziubak, ilustratorki książek dla dzieci takich jak: „Rok w lesie”, „Pożyczalscy”, „Proszę mnie przytulić”, „Gratka dla niejadka” będzie można oglądać do końca miesiąca. Pokazanych zostanie 20 ilustracji z książki „Horror”. Choć jej tytuł przynosi skojarzenia mroczne i niekoniecznie związane z dziećmi, jest bardzo przewrotny. W rzeczywistości ilustracje dotyczą konwencji jedzenia warzyw i owoców. Owszem, mogą przyprawić o dreszczyk na plecach, ale nie ze strachu, a z radości, w jaki sposób można pokazać tak prozaiczny temat. Wstęp na wystawę jest bezpłatny.